фитнес | Кафе пауза - Part 4

Како да подготвите здрав појадок за само 5 минути?

Од само 5 состојки можете да направите дури 3 здрави појадоци и тоа за само 5 минути.
Датум: 30 јан 2016

6 интересни фитнес предлози за 2016 година

Листата вклучува фитнес предлози кои сосема се разликуваат едни од други, па се надеваме дека ќе можете да пронајдете барем еден кој ќе ви се допадне.
Датум: 22 јан 2016
, Автор:

7 предлози за вкусна и хранлива ужина после тренинг

Надополнете ја изгубената енергија и обезбедете доволно јаглехидрати и протеини, така што ќе си го направите патот до совршеното тело полесен и пократок.
Датум: 13 јан 2016

Рамен стомак за само две недели!

Направете го овој едноставен, но многу ефикасен комплекс вежби за рамен стомак. Сѐ што ви е потребно е ѕид и добра волја.

15 интересни и важни факти за фитнесот и здравјето

Дали знаевте дека нашиот мозок тежи 3 килограми?

Првиот чекор до здраво и цврсто тело е најтежок: Погледнете како да го направите!

Што повеќе одложувате, толку е помала веројатноста дека ќе го направите првиот чекор.

Топ 6 совети за видливи резултати од вежбањето

Подобро е да направите една вежба како што треба отколку десет погрешно.

Дознајте кои се 3-те најчести фитнес грешки и избегнете ги!

Дознајте кои се тие и обидете се да ги избегнувате, ако се одлучивте да ослабете.

Имате 4 слободни минути на ден? Тогаш искористете ги да согорите 600 калории

Овој тренинг вклучува многу едноставни вежби: скокање од место, клекнувања, склекови и исчекор и има за цел да ги мотивира луѓето да ослабат и да останат во супер форма, без да одат во теретана.

Убаво тело не се добива преку ноќ: 4 совети пред да одите во теретана

Тргнувањето во теретана треба да биде смислено плански и дисциплински, а поголем број од почетниците не го знаат тоа.

19 фитнес ѕвезди кои сите ги следат на Инстаграм

Доколку не ги познавате овие имиња, тогаш дефинитивно веднаш треба да ги запознаете.

Ова е единствената вежба која треба да ја правите за да имате одлични стомачни мускули

Ако сакате да носите кратки или тесни маици во овие летни денови, но не сте задоволни како изгледа вашиот стомак, почнете да ја правите оваа вежба која ќе ви помогне значително да ги подобрите стомачните мускули.