13 јануари 2016 | Кафе пауза

Кожата открива здравствени проблеми: 6 симптоми кои не треба да ги занемарите

Кожата е најголемиот орган во телото, а ние често не сме свесни колку таа всушност може да ни помогне во откривањето на некои здравствени проблеми.

Добро е да се знае: 4 безвремени лекции за шминкањето

Следуваат 4-те основни правила за нанесување шминка, според мислењата на експертите.

7 зимски парчиња облека од кои треба да се ослободите

Секој маж со стил кој се почитува себеси и својот моден вкус веднаш ќе ги заборави овие парчиња облека и ќе ги замени со многу поелегантни варијанти.
Датум: 13 јан 2016

15 реченици кои треба да ги си кажуваме секој ден

15 реченици кои во нас ќе го вратат позитивното, одлучноста и кои треба да ги изговориме секогаш кога ќе наидеме на некаква животна пречка.

7 предлози за вкусна и хранлива ужина после тренинг

Надополнете ја изгубената енергија и обезбедете доволно јаглехидрати и протеини, така што ќе си го направите патот до совршеното тело полесен и пократок.
Датум: 13 јан 2016

6 работи поради кои секоја жена жали на крајот од животот

Следните 6 работи, поради кои секоја жена жали на крајот, можат да ве научат како да почнете подобро да го живеете вашиот живот уште денес.

3 совршени дестинации за зимски меден месец

Одложувањето на патувањето не е единствената опција.
Датум: 13 јан 2016

Вечерајте со неверојатен поглед во ресторанот изграден во внатрешноста на оваа пештера!

Што е поромантично од вечера со свеќи покрај морето? Вечера со свеќи во пештерски ресторан изграден во карпите на италијанското крајморје.

Кејт Хадсон открива: Најдобрата вежба за совршено обликувани нозе

Иако Кејт Хадсон има 36 години, 2 деца и напорна работа, таа има прекрасно тело.

Животот е поубав кога го гледаме низ очите на дете. Еве зошто!

Сите ние сме биле деца и тие деца се сѐ уште некаде во нас, желни за игра, смеа и слобода.

Кој хороскопски знак е ваша слабост?

Постојат одредени хороскопски знаци кои едноставно не можат да си одолеат.
12