Вечерајте со неверојатен поглед ресторанот изграден во внатрешноста на оваа пештера!

Вечерајте со неверојатен поглед во ресторанот изграден во внатрешноста на оваа пештера!

Што е поромантично од вечера со свеќи покрај морето? Вечера со свеќи во пештерски ресторан изграден во карпите на италијанското крајморје. Хотел ресторанот Grotta Palazzese е сместен во внатрешноста на пештерите крај градот Полигнано а Маре во јужна Италија. Но, тука не само што вечерате во пештера, туку можете и да се восхитувате на прекрасните погледи на јадранското море и вертикалните карпи типични за ова подрачје.

Вечерајте со неверојатен поглед ресторанот изграден во внатрешноста на оваа пештера!

Локацијата е населена уште од периодот на неолитот и некогаш била грчка колонија. Се претпоставува дека ресторанот функционирал и се користел уште од 1700-тите години кога локалното благородно население се собирало за формални пригоди. Погледнете колку неверојатно изгледа ова место.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар