24 ноември 2015 | Кафе пауза

Момците се согласија: Ова се работите кои не сакаат да ги видат на социјалните мрежи

Вашето однесување на социјалните мрежи може да ги одбие момците.

Темен жабоуст: Најслатката птица во светот која неверојатно многу наликува на був

Темниот жабоуст, кој може да се најде во Австралија, има огромна и широка уста поради која е препознатлив.

Арогантен и суетен, но длабоко чувствителен: Откријте за кој хороскопски знак станува збор

Целото нивно однесување е само еден вид маска за да ја скријат својата чувствителност.

Според истражувањата, жените ги преферираат оние мажи кои ја јадат оваа храна

Оној кој кажал дека не треба да се јаде лук пред љубовен состанок бил во голема заблуда.

Ценете го она што го имате: Туѓото ниту е послатко, ниту подобро!

Споредувањето во одредена смисла раѓа љубомора.

Зошто треба да ги следите соништата, а не парите?

Иако парите се неопходни за удобен живот, немојте да дозволувате тие да бидат врвот на вашите приоритети.

5 работи кои веднаш мора да ги исфрлите од бањата

Бањата не е само место во кое одиме да се избањаме пред да одиме на спиење. Тоа е нашето мало место за релаксација...

10 фамозни нешта со кои мајките постојано нè „мачеле“ (од љубов) кога сме биле деца

Кога тие во бутик нè терале да пробуваме облека која сме ја мразеле.

15 интересни и важни факти за фитнесот и здравјето

Дали знаевте дека нашиот мозок тежи 3 килограми?

Креирајте приказна од амбалажен отпад и освојте 30.000 денари!

Конкурсот на Пакомак, Trash for art 2015 како и секоја година е одлична прилика за еколошки ангажираните уметници и креативци, кои сакаат својата приказна да ја раскажат низ стари лименки, пластични и стаклени шишиња, тегли...
Датум: 24 ное 2015
, Автор:

Публицис со одлична дигитална кампања за „Синедејс“: Се снимија првите кратки Твитер-филмови во живо

Во рамки на филмскиот фестивал „Синедејс“, маркетинг агенцијата Публицис имаше одлична дигитална кампања која направи вистински „бум“ на Твитер.
Датум: 24 ное 2015
, Автор: