01 септември 2015 | Кафе пауза

10 лаги кои порано или подоцна ќе ги слушнете од секој маж

Понекогаш лажат за да не ве повредат, да се извлечат од вашите прашања, а во посебни прилики лажат затоа што се егоисти.

Зошто септември е вистинското време за промени?

Дали сте знаеле дека септемвриските одлуки имаат многу поголеми шанси за успех од новогодишните одлуки?

Дале отказ од работа за да го прошетаат светот и останале без пари

На прв поглед, тие делуваат како да го живеат сонот. Но, неодамна решиле да ја откријат и другата страна на приказната за која не читаме често.

Близначки свират на харфа: Неверојатен кавер на песната „One“ од Металика

Вие не само што ќе се заљубите во нивната изведба, туку ќе се заљубите и во нив.

8 нешта од кои стравувате и поради нив се држите на дистанца од него

Влегувањето во нова врска додека сѐ уште ги чувствувате лузните и раните од претходната никогаш не е лесно...

Дознајте која боја на чевли одговара на вашата дневна комбинација

Многумина жени ги избираат веќе проверените варијанти, па се одлучуваат за чевли во црна, тегет и кафеава боја.

Направи сама: 3 рецепти за нега со пченкарно брашно

Во последно време стана многу важно препаратите за нега да содржат природни или органски состојки...

5 работи за бојадисувањето на косата кои вашиот фризер се надева дека ги знаете

Без разлика дали сами ја бојадисувате или одите на фризер, постојат некои факти за бојадисувањето на косата кои е неизбежно да ги знаете.
12