13 октомври 2015 | Кафе пауза

10 нешта за кои не треба да има простор во вашата врска

Не треба да ве истоштува, треба да ве обновува...

5 апликации кои ќе ги разубават вашите фотографии

Покрај добрата камера, вам исто така ви е потребна и соодветна апликација која ќе ги трансформира вашите фотографии во мали совршенства.

6 психолошки трикови кои ќе ви помогнат да бидете попродуктивни

Постојат неколку едноставни умствени трикови со кои можете да ја подобрите вашата креативност, брзо и ефикасно.

Ова се 10-те најздрави производи на планетата

Овие 10 производи би требало што почесто да ги јадете.

Дали месецот на раѓање може да го предвиди вашето ментално здравје?

Месецот во кој луѓето се родени може да влијае врз нивната иднина, од должината, па сè до професијата.

Мудри и духовити цитати за мајчинството: Лудилото е наследно – вие го добивате од децата

Прочитајте ги овие духовити и мудри цитати за мајчинството кои ќе ве насмеат и ќе ви покажат дека сè што правите вреди...

Топ 6 совети за видливи резултати од вежбањето

Подобро е да направите една вежба како што треба отколку десет погрешно.

Тест: Откријте колкава е вашата емоционално телесна болка?

Доколку сакате да откриете колкава е кај вас, решете го следниов краток и едноставен квиз.

Заврши третиот по ред филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“

Свеченото затворање на Фестивалот за млади „Џифони Македонија“ се одржа на 11-ти октомври во киното Милениум, каде беа претставени финалните продукти и изведби кои учесниците ги подготвуваа во текот на петте фестивалски дена.
Датум: 13 окт 2015
, Автор:

Eucerin Hyaluron Filler Concentrate – Eucerin хијалуронска колекција за подмладување на кожата

Овој производ во комбинација со останатите производи од оваа колекција ја враќа виталноста на кожата, а на лицето и на пределот околу очите забележливо ја подобрува цврстината на кожата и ја спречува појавата на нови брчки.
Датум: 13 окт 2015
, Автор: