22 јануари 2016 | Кафе пауза

6 интересни фитнес предлози за 2016 година

Листата вклучува фитнес предлози кои сосема се разликуваат едни од други, па се надеваме дека ќе можете да пронајдете барем еден кој ќе ви се допадне.
Датум: 22 јан 2016
, Автор:

5 причини зошто боенките се единственото нешто кое ви треба за да се ослободите од стресот

Сите знаеме дека дружбата со најблиските е најефективниот метод за справување со стресот, но постојат и неколку други решенија. Таков е примерот со боенките.

Рачно изработени прстени кои ја покажуваат архитектонската убавина на светските метрополи

Деликатен и импресивен накит инспириран од омилените светски пејзажи и знаменитости на големите градови.

Филм: Повратник (The Revenant)

Епската авантура на еден истражувач, желбата да се преживее и мотивацијата да се издржи, која ниедно друго чувство не ја буди онака како што ја буди одмаздата.

14 литературни класици кои докажуваат дека љубовта отсекогаш била мртва

Не секоја принцеза го наоѓа принцот од соништата.
Датум: 22 јан 2016

10 навики поради кои никогаш нема да бидете среќни

Несреќата лесно се забележува, само треба да ја видите и дефинитивно знаете дека ве држи во заробеништво.
Датум: 22 јан 2016

5 причини зошто сирењето го топи вашето срце повеќе од вашите љубени

Националниот ден на вљубениците во сирењето е легитимно признат ден. Исто како Свети Валентин, поточно Денот на вљубените. Коинциденција?
Датум: 22 јан 2016

Еве зошто сѐ уште не сте ја запознале вашата сродна душа

Доколку се прашувате зошто љубовта досега не чукнала на вашата врата, можеби тука ќе го откриете одговорот.
Датум: 22 јан 2016

Овие работи сите жени ги доживуваат како неверство

Под неверство не се подразбира само секс и физичка интимност со друга личност. Барем не за жените.

Неколку грешки на менаџерите поради коишто добрите вработени си заминуваат

Скапа е цената којашто ја плаќа компанијата кога си заминуваат нејзините најдобри вработени.

Искористете ја чипката во дневните комбинации

За разлика од минатото, денес чипката претставува дел од секојдневната облека на една жена.

„LAYAGE“ – Новиот тренд на бојадисување на косата кој ќе го обожаваме во 2016-та година!

Во 2016-та година главниот тренд во бојадисувањето на косата ќе подразбира нејзино сенчење во природни нијанси!
12