Рачно изработени прстени кои ја покажуваат архитектонската убавина на светските метрополи

Златарката Ола Шектмен создава деликатен и импресивен накит инспириран од омилените светски пејзажи на големите градови. Секои 2 до 3 години, Ола се сели во различни метрополи и дозволува околината што ја опкружува да прерасне во нејзините креативни идеи. Таа рачно ги топи, кова, превиткува и полира металите за да создаде прстени кои ја рефлектираат архитектонската убавина на светот, нагласувајќи ги најголемите монументи и знаменитости кои им се познати на скоро сите.

Рачно изработени прстени кои ја покажуваат архитектонската убавина на светските метрополи

Токму овие препознатливи детали кои се дел од дизајните на Ола се и најпривлечниот и највпечатливиот аспект на нејзината уметност и вештина, бидејќи им дозволуваат на потрошувачите да ги носат со себе популарните знаменитости од нивните омилени градови, како Лондон, Париз, Њујорк, Берлин, Хонгконг, Вашингтон, Чарлстон, Бостон, Сан Франциско, Амстердам, Стокхолм и Единбург.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар