24 декември 2015 | Кафе пауза

Подгответе се! Еве што го очекува секој хороскопски знак на новогодишната ноќ

Новата година се ближи и повеќето од нас веќе имаат некаков план, но да видиме што предвидува хороскопот за новогодишната ноќ?

Стрипови кои ни покажуваат како е да се живее со социјална анксиозност

Социјалната анксиозност, која е една форма на генерализирано нарушување на анксиозноста, може да направи дури и најзабавните социјални настани да изгледаат како измачување.
Датум: 24 дек 2015

Стилот на одење говори многу за вашата личност

Малите нешта можат да кажат многу за вас. Тоа е прилично лудо, бидејќи за некои од тие нешта мислиме дека не се под наша контрола.
Датум: 24 дек 2015

Метални отпадоци претворени во птици, животни и инсекти

Еден уметник од Велс изработува минијатурни птици, животни и инсекти од метални парчиња и отпадоци кои ги наоѓа наоколу.
Датум: 24 дек 2015

9 работи кои можат да ги разберат само луѓето кои живеат далеку од семејството

Има многу причини поради кои луѓето се разделуваат од семејството. Некогаш тоа е работата, а некогаш само желбата за патување.
Датум: 24 дек 2015

Пронајдок на годината: Чорапи кои ја паузираат серијата ако заспиете

За овој пронајдок е заслужна компанијата „Нетфликс“, а добро е тоа што овие чорапи може да ги изработи секој.
Датум: 24 дек 2015

Најопасната секс поза: На овој начин можете да го скршите неговиот пенис

Истражувачите откриле дека околу 50% од мажите кои пријавиле повреда, ја здобиле истата за време на оваа поза.

6 цитати за безусловната љубов кои целосно ќе ви го променат животот

Моќни мисли за безусловната љубов кои без сомнение можат да ви го променат вашето гледиште кон животот.

И тие имаат комплекси: Славните дами откриваат што не сакаат на себе

Иако секогаш се дотерани и во топ форма, овие славни дами не се задоволни од својот изглед.

Како да ја препознаете вашата сродна душа?

Кога сте во прегратката на својата сродна душа, сè што е лошо исчезнува...

Знаци кои покажуваат дека ќе дојде до застој на вашето срце: Телото ве предупредува цел месец

Многумина ги игнорираат знаците кои телото им ги праќа со денови и со тоа ги зголемуваат своите шанси за смрт.
12