И тие имаат комплекси: Славните дами откриваат што не сакаат на себе

И тие имаат комплекси: Славните дами откриваат што не сакаат на себе

Иако секогаш се дотерани и во топ форма, некои од славните дами сепак не се задоволни од својот изглед.

И тие имаат комплекси: славните дами откриваат што не сакаат на себе

И покрај многубројните комплименти, холивудските дами даваат изјави како им пречат нивните премали задници, целулитот или широките рамена. Но, зошто се толку незадоволни со себе?

1. Анџелина Џоли

И тие имаат комплекси: славните дами откриваат што не сакаат на себе

Иако е помеѓу најголемите секс-симболи на холивудската сцена, таа изјави дека не ги сака своите усни затоа што ѝ се преголеми. Иако обожава да се смее, вели дека ѝ е многу непријатно затоа што има широка насмевка. Неверојатно, но вистинито.

2. Џенифер Лопез

И тие имаат комплекси: славните дами откриваат што не сакаат на себе

На многумина ова ќе им звучи неверојатно, но пејачката не е задоволна со својот задник за кој вели дека е преголем.

3. Скарлет Јохансон

И тие имаат комплекси: славните дами откриваат што не сакаат на себе

Иако повеќе пати е прогласена за најсекси дама во Холивуд, оваа актерка не ги сака своите тркалезни образи и куси нозе.

4. Никол Кидман

И тие имаат комплекси: славните дами откриваат што не сакаат на себе

Светски популарната актерка вели дека е многу слаба и дека има тело како на мало момче. Нејзината желба е да има повеќе облини и некој килограм плус.

5. Џесика Алба

Иако секогаш се дотерани и во топ форма, овие славни дами не се задоволни од својот изглед.

Познато е дека оваа актерка е доста самокритична и не си дозволува да има вишок килограми и опуштена кожа, па затоа секојдневно вежба. Но, Џесика еднаш има кажано дека не ги сака своите гради и широки колкови.

6. Кетрин Зета Џоунс

И тие имаат комплекси: славните дами откриваат што не сакаат на себе

Актерката која до ден-денес воодушевува со својата убавина, не ги сака своите очи. Во едно интервју ги нарекла „дупки во песок“.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар