06 мај 2015 | Кафе пауза

Прекрасната Адријана Лима ви открива: 10 совети за фитнес и убавина

Дури и со минимална шминка Адријана Лима изгледа прекрасно. Сепак, таа има долго искуство од кое научила неколку трикови кои со задоволство ги споделува со вас.

Инспиративни цитати за животот од познатите цртани јунаци од детството

Возрасните честопати знаат да кажат дека цртаните филмови се со детски и незрели содржини. Но, понекогаш тие може пријатно да ве изненадат...

10 прашања кои никогаш не треба да му ги поставите на мажот кој ве сака

Понекогаш, најтешкото нешто во животот е да се кажат оние зборови кои најмногу значат.

Универзитет создал просторија со кутриња која им помага на студентите да се опуштат

Просторијата со кутриња била инспирирана од една јапонска студија која покажала дека луѓето постигнуваат повисоки резултати на тестови доколку претходно поминувале време со кутриња и мачиња.

Знаевте ли дека брадите и тоалетите имаат нешто заедничко?

Долги, кратки, запуштени или средени - брадите го направија својот славен камбек. Но доколку сте во врска со момче кое има брада, вашето здравје може да е изложено на ризик.
Датум: 06 мај 2015

Топ 5 видови обувки кои за време на летната сезона ќе бидат во тренд

Оваа година, модните трендови ја нагласуваат потребата за удобност и предложуваат обувки кои можат да се искористат на најразлични начини за време на сезоната.

10 ситуации кои ја зголемуваат привлечноста на момците за 100%

Врз привлечноста на мажите понекогаш делуваат и некои сосема „необјасниви“ нешта...

Вкусен солен ролат со кашкавал и шунка

Вкусен специјалитет кој се подготвува брзо и кој се јаде уште побрзо

Правила за женското пријателството: Работи што (не) ги прават добрите пријателки

Не е важно колку години имате, единствена работа што никогаш не „умира“ се правилата на женското пријателство.

Оние кои носат класична облека можат да го измамат својот мозок да мисли дека се помоќни

Со самиот акт да носите одело вие ќе направите да се чувствувате помоќно, создавајќи надворешна, но и внатрешна промена.

Арсо Нестороски од Струга е вториот добитник на Ауди А3 од наградната игра на Т-Мобиле

Добитникот Арсо Нестороски, кој е семеен човек и има две ќерки, Јасмина и Даниела, веќе долги години е корисник на услугите на Т-Мобиле и Македонски Телеком.
Датум: 06 мај 2015
, Автор: