Обликувајте го вашето тело и збогувајте се со вишокот килограми за само 5 минути!

Обликувајте го вашето тело и збогувајте се со вишокот килограми за само 5 минути!

Во оние денови кога немате време за теретана или јога, пробајте го овој 5-минутен тренинг кој ги движи и затега сите мускули на вашето тело. Зузка Лајт, позната фитнес инструкторка од Америка, гарантира дека овие вежби навистина имаат огромен ефект врз вашето тело.

Обликувајте го вашето тело и збогувајте се со вишокот килограми за само 5 минути!

За овој тренинг не ви е потребна никаква опрема, а се состои од 3 вежби за кои ви се потребни само 5 минути. Таа вели дека и покрај тоа што кратко трае, овој тренинг со сигурност добро ќе ве испоти. Доколку сакате да го постигнете максималниот ефект, направете што е можно повеќе повторувања на вежбите во рок од 5 минути. Погледнете го видеото и следете ги нејзините упатства…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар