финансии | Кафе пауза - Part 3

7-те принципи за побогат и финансиски стабилен живот

Парите и материјалното богатство се потребни на секој човек кој посакува квалитетен живот.

Која е најголемата причина поради која луѓето остануваат во несреќна љубовна врска?

Зошто одредени личности попрво би останале во несреќна врска отколку да ѝ стават крај и едноставно да најдат партнер кој многу повеќе ќе им одговара?

Не секогаш се работи за афера: Тој никогаш нема да ви каже за овие 4 проблеми

Ако мислите дека ве избегнува затоа што има афера, тогаш можеби грешите и се работи за некој од овие 4 проблеми...

Што после свадбата: Кои се добрите, а кои лошите нешта во првата година од бракот?

Првата година од бракот е исполнета со многу изненадувања и кога ќе помине, тогаш ќе разберете што луѓето околу вас сакале да ви кажат.

Правила за патување: Преживејте го одморот со партнерот без да раскинете!

Летото е одличен период за патување со саканиот/ата. Но, работите можат да тргнат надолу ако не се водите по овие правила.

Како максимално да заштедите ова лето?

Летото е периодот од годината кога имаме најголеми трошоци. Од одмори до летни забави, еве неколку совети како да заштедите пари во текот на овие месеци.

Доколку сакате да имате здрава љубовна врска, мора отворено да ги признаете овие 9 нешта

Кога ќе почнете да чувствувате дека вашата врска станува сериозна, постојат неколку нешта кои мора отворено да ги признаете и искрено да разговарате за нив.

Што може да направите во вашите 20-ти за животот да ви биде поубав во 30-тите?

Еве што можете да направите во 20-тите години од вашиот живот за да живеете убав, исполнет и успешен живот во вашите 30-ти.
Датум: 28 апр 2015
, Автор:

Нов вид изневерување: Финансиско неверство

Партнерот кој е финансиски неверен често ги сокрива податоците за својата сметка. Сексот со друга личност и емоционалната оддалеченост е едно, но што ако вашиот партнер ве изневерува кога се во прашање сметките?

Лаги во врска со парите кои можат да ви ја уништат врската или бракот

Луѓето кои го делат буџетот со некој друг понекогаш знаат и да излажат, ставајќи ја својата врска на голем ризик.

7 прашања кои ќе ви дадат појасна слика за вашата финансиска ситуација

За да дојдете до вистинските сознанија треба да ги поставите вистинските прашања.

14 животни цели кои секој 20-годишник сака да ги оствари

Еве што сè посакуваме да ни се оствари во нашите 20-ти.
Датум: 24 окт 2014
, Автор: