13 август 2015 | Кафе пауза

Мажите откриваат: 10 нешта што ги обожуваат на женското лице

Заборавете на силната шминка и вештачката насмевка – момците сакаат нешто друго...

Правила за патување: Преживејте го одморот со партнерот без да раскинете!

Летото е одличен период за патување со саканиот/ата. Но, работите можат да тргнат надолу ако не се водите по овие правила.

ТВ серија: Доказ (Proof)

Брилијантен хирург се обидува да најде доказ дека постои живот по смртта

Приказна за „одложено кафе“ која ќе ви го стопли срцето и ќе ве инспирира

Концептот за „одложено кафе“ не е нов, но дефинитивно е еден од поважните.

Поучна приказна: Пари без вредност

Еден старец продавал различни нешта со цел да заработи за живот...

Како изгледаат принцезите од Дизни без шминка?

Погледнете како би изгледале принцезите од Дизни доколку одбереле да имаат природен изглед...

Жената од огледалото – успешна жена!

Има една жена, ја гледам секој ден во огледалото. Мислев дека ја познавам, но погрешив. Верував дека е многу слаба, плашлива, немоќна. Верував дека никогаш нема да успее.

Како промената на климата ја менува отпорноста на нашиот организам?

Непредвидливите и ненадејни временски промени претставуваат стрес за човековиот организам, а посебно е чувствителен кардиовоскуларниот систем.

Погледнете го ова необично пријателство помеѓу мечка и волк

Тие ни покажуваат дека расите навистина не се важни за вистинско пријателство!

3 моќни чекори во процесот на откажување од лошите навики

Одлуката да се смени нешто, особено кога тоа нешто е веќе преминато во навика, е многу тешко изводлива.
12