23 април 2015 | Кафе пауза

5 женски лекции за сексот кои не смеете да ги заборавите

Без разлика на тоа колку сте искусни во сексот, да се навратиме накратко на 5-те основни лекции кои сигурно одамна сте ги научиле, но ве потсетуваме дека никогаш не смеете да ги заборавите.
Датум: 23 апр 2015
, Автор:

Погледнувајте го знакот на дното на амбалажата! Дознајте која пластика ве труе!

Секоја пластична амбалажа не е наменета за повеќекратна употреба. Некои шишиња треба да се употребат еднаш и потоа да се фрлат.
Датум: 23 апр 2015
, Автор:

Илустрација која ќе ви помогне подобро да ги разберете опциите на вашиот фотоапарат

Ако сте почетник и сакате да ги разберете основите на главните опции што ги нуди вашата нова дигитална играчка, многу ќе ви се допадне илустрацијата на Даниел Питерс.
Датум: 23 апр 2015
, Автор:

ТВ серија: Дердевил (Daredevil)

Уште една хит ТВ серија од Марвел...

Разлики помеѓу љубовните врски во раните 20-ти и оние во доцните 20-ти години

Иако не изгледа како голем временски период, сепак постојат огромни разлики помеѓу она што девојките го бараат од своето момче во раните 20-ти и она што им е потребно во доцните 20-ти години.

Кои се трите машки хороскопски знаци кои се најлоши брачни партнери?

Кога ќе откриете кои хороскопски знаци имаат репутација како најлоши брачни партнери, со сигурност ќе се изненадите.

Најдобрите природни начини на кои можете да ја отстраните шминката

Наместо да давате многу пари на препарати кои се полни со хемикалии штетни за вашата кожа, погледнете ги овие едноставни рецепти кои можете да ги направите сами...

Интимна наука: Сексот ве тера да споделувате повеќе тајни

Според истражувачите од Универзитетот во Конектикат, луѓето многу полесно споделуваат важни или лични информации со партнерите по оргазмот...

Едноставна летна фризура: Бохо плетенка во јазол

Одлична фризура за која ви се потребни само 5 до 10 минути.

Водич за преживување: Како да си помогнете доколку сте сами додека доживувате срцев удар?

Споделете ја оваа информација со што е можно повеќе луѓе, бидејќи таа може еден ден да им го спаси нивниот живот.

6 ефективни начини за брзо приоритизирање на работните задачи

Добро организираното време е време кое не е залудно потрошено.
12