Нов моден тренд: Девојки ја фарбаат својата коса во пастелни бои

Нов моден тренд: Девојки ја фарбаат својата коса во пастелни бои

Се сеќавате кога ви го покажавме трендот со седа коса? Доколку и вас ви здодеа да имате сребрени прамени, тогаш сигурно ќе ви биде мило да чуете дека нов моден тренд целосно ги освои социјалните мрежи. Девојки од целиот свет ја фарбаат својата коса во прекрасни пастелни бои и објавуваат фотографии кои периодов му дадоа разнобојност на интернетот.

(1) Нов моден тренд: Девојки ја фарбаат својата коса во пастелни бои

Наводно, колоритната коса повеќе не е резервирана само за панк рокерите, бидејќи голем број девојки (вклучувајќи ги и славните ѕвезди) го отфрлаат традиционалниот изглед и ја заменуваат бојата на нивната коса со неверојатни бебешко розови, сини и виолетови нијанси. Покрај тоа што изгледаат прекрасно, овие живи бои прават тие да наликуваат на митски суштества, како еднорози или сирени. Дали и вие би сакале да го пробате овој нов тренд?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар