Едноставна летна фризура: Бохо плетенка во јазол

Постојат многу нешта кои можат да ви помогнат да ги доживеете во целост најтоплите денови во годината. Тие нешта вклучуваат разиграни летни комбинации со шарени марами, ленти за глава или плетенки во косата. Целта е да имате едноставна и убава летна фризура која ќе го отсликува летото во вашата коса. Токму затоа ви го препорачуваме овој бохо јазол за кој ви се потребни само 5 до 10 минути. Оваа фризура е совршена за дневно излегување.

(1) Едноставна летна фризура: Бохо плетенка во јазол

Чекор 1 – Доколку имате рамна коса, со фигаро направете бранови

(2) Едноставна летна фризура: Бохо плетенка во јазол(3) Едноставна летна фризура: Бохо плетенка во јазол

Чекор 2 – Почнете да плетете странични плетенки, започнувајќи од областа над вашите уши

(4) Едноставна летна фризура: Бохо плетенка во јазол (5) Едноставна летна фризура: Бохо плетенка во јазол (6) Едноставна летна фризура: Бохо плетенка во јазол

Чекор 3 – Откако ќе завршите со плетенките, фатете ги за нивните врвови и врзете ги во јазол

(7) Едноставна летна фризура: Бохо плетенка во јазол (8) Едноставна летна фризура: Бохо плетенка во јазол (9) Едноставна летна фризура: Бохо плетенка во јазол

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар