финансии | Кафе пауза

Време е за успеси: Неделен хороскоп од 8 до 14 ноември

Откријте какви успеси се на повидок благодарение на астрологијата.

Финансиски хороскоп за октомври

Многу хороскопски знаци ќе имаат желба за напредок и подобрување на својата материјална состојба.

3 хороскопски знаци што ги очекува прилив на пари до крајот на 2021 година

Има помалку од четири месеци до крајот на 2021 година, но многу хороскопски знаци имаат доволно време да ризикуваат и да го променат својот живот.

Финансиски хороскоп за оваа есен: Девиците ги зголемуваат приходите, Вагите ги очекуваат долгови

Астролозите ја гледаат есента како период на позитивни промени, а еве што го очекува секој хороскопски знак на полето на работата и парите.

Финансиски хороскоп до крајот на 2021: Ако сте родени во некој од овие 3 хороскопски знаци, лошо ви се пишува

На повеќето хороскопски знаци сè ќе им оди од рака, но ако сте родени во еден од овие 3 хороскопски знаци, бидете подготвени за бурен период.

Финансиски хороскоп за август: Овие 3 хороскопски знаци ќе имаат многу пари

Откријте кои хороскопски знаци ќе ја подобрат својата финансиска состојба во август.

3 финансиски лекции од 2020 година кои ќе ви го олеснат управувањето со парите во 2021 година

Многу млади луѓе се губат помеѓу плаќањето сметки, трошењето пари за неопходни и секојдневните работи, угодувањето и штедењето, па за многумина тоа е научна фантастика.

Интервју со Ангела Игновска: Како да си ја подобрите финансиската состојба и како да заштедите во овие тешки времиња?

Многу е важно навреме да стекнете добри навики за трошење и штедење бидејќи во спротивно, ќе потрошите сè што сте заработиле, без разлика колку е голема таа сума.

Како да ги средите финансиите пред почетокот на 2020 година?

Многу луѓе донесуваат значајни одлуки што сакаат да ги спроведат во наредната година, а една од нив најчесто е заштедата на пари, па прочитајте ги овие совети како да заштедите повеќе.

Милениумците имаат подобри финансиски навики од постарите генерации

Гледајќи ги финансиските проблеми на нивните родители, милениумците развиле подобри навики за трошење од нив.

9 финансиски совети што можеби звучат добро, а ви прават штета

Многу од овие совети не само што не функционираат, туку можат и да ви наштетат.