Ретрограден Меркур им носи големи финансиски промени на овие 4 хороскопски знаци!

Ретрограден Меркур им носи големи финансиски промени на овие 4 хороскопски знаци!

Ретрограден Меркур секогаш доаѓа во нашите животи со една цел – да го преправиме она што не функционира добро и не е во корист на нашиот иден напредок. Овој пат Меркур ќе биде ретрограден во Девица од 20 август до 15 септември, во соѕвездието одговорно за работата, работните тимови, здравјето и технологијата. Во овој случај, неговата задача е да открие што тргнало наопаку во овие области од вашиот живот.

Ретрограден Меркур им носи големи финансиски промени на овие 4 хороскопски знаци!

Што се однесува до финансиите, ретроградниот Меркур ќе донесе големи финансиски добивки. Ова значи дека многу финансиски работи може да се подобрат благодарение на водството на некој од вашите ментори или оние со кои можете да склучите профитабилно партнерство. Еве на кои хороскопски знаци најмногу ќе влијае ретроградниот Меркур:

Лав

Ретроградниот Меркур ќе влијае на вашиот финансиски сектор – вашите приходи може да се променат така што ќе треба да ја преиспитате вашата потрошувачка. Најверојатно ќе се вратите на вашите минати приходи за да ги подобрите и на крајот да ги зголемите цените на вашите услуги. На пример, посетувајте курс за да ги подобрите вашите вештини или започнете да држите предавања.

Водолија

Ретроградниот Меркур ќе ви го насочи вниманието кон семејниот буџет и приходите. Во вашиот семеен живот ќе започне периодот на финансиски преглед – ќе започнете да подготвувате документи за да добиете хипотека, заем или да одлучите за поправки, а семејниот буџет ќе треба поинаку да го распределите. Можно е и да одлучите да преземете голема количина капитал за да го развиете вашиот личен бизнис.

Бик

Ретроградниот Меркур особено ќе ви влијае во поглед на финансиите. Под негово влијание ќе одлучите да преиспитате колку пари вложувате во развој на бизнисот. Освен тоа, ќе се одлучите и на поинаков начин да ги трошите парите од семејниот буџет – веројатно ќе одлучите да скриете дел од финансиите или едноставно ќе почнете да ги „броите“ парите што се одвојуваат за работи кои можеби и не се толку потребни.

Скорпија

Ретрограден Меркур ќе ве поттикне да размислувате за сериозни прашања за капиталот што би можеле да го вложите во некој вид на интернет проект. Можеби ќе ги прераспределите финансиите во овој проект или можеби ќе треба да ги преиспитате идните планови за негова реализација. На пример, ако вашиот проект има средства од инвеститори или пари од заем, тогаш ќе мора сериозно да ги преиспитате трошоците што ги правите и колку тие се ефективни.

Откако прочитавте за влијанието на ретрограден Меркур во поглед на финансиите, можеби ќе сакате да прочитате и како ќе ни влијае ретрограден Сатурн до 4 ноември.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар