Нови можности и успеси за овие 3 хороскопски знаци до 20 август!

Нови можности и успеси за овие 3 хороскопски знаци до 20 август!

Некои од вас не можат да ѝ стават крај на токсичната врска што не е во ваш најдобар интерес од перспектива на вашата благосостојба, здравје и самодоверба. Понекогаш може да ви биде тешко да ја признаете оваа вистина, особено ако се чувствувате сами и без поддршка или сте опкружени со луѓе кои не ви посакуваат добро.

Нови можности и успеси за овие 3 хороскопски знаци до 20 август!

Младата Месечина во Лав на 16 август е главниот астролошки настан во неделата. Сега е време да погледнете во себе и да знаете кои сте и за што се залагате. Со ретроградна Венера, исто така, во Лав, фокусот би можел да биде на минатите романси и врски кои на почетокот изгледале ветувачки. Сепак, оваа недела ќе биде особено успешна за овие 3 хороскопски знаци:

Бик

Оваа недела ќе биде полна со активности кои навистина ви се допаѓаат: бавното и мирно темпо ќе ви донесе радост и релаксација. Ќе имате доволно енергија која ќе ви помогне и да си го пронајдете одамна посакуваниот мир. Сепак, внимавајте и држете се настрана од каква било поделба, судење и озборувања. Оваа недела можете исто така да размислувате за луѓето кои одиграле важна улога во вашето минато. Оваа вежба ќе ви помогне да ги завршите сите недовршени приказни и да не ги повторувате старите грешки.

Рак

Иако ви претстои предизвикувачка недела, лесно ќе ги надминете сите препреки на патот, особено ако верувате во себе и во своите способности (вклучувајќи ја и вашата интуиција), а ќе го почувствувате и силното влијание на младата Месечина на 16 август. Скриените чувства ќе излезат на површина, а маските ќе бидат отфрлени. Тоа ќе ви ги отвори очите за патот по кој треба да одите. Кога Месечината ќе го почне транзитот низ Девица, ќе знаете точно што да правите. Запишете 3 работи за кои сте благодарни за вашиот живот од пред шест месеци до една година. Правете ја оваа вежба во следните седум дена и универзумот ќе знае како да ве награди.

Лав

Вашите ментори ќе играат голема улога во вашиот живот оваа недела. Ова се однесува само на оние авторитети кои дејствуваат со љубов, сочувство, мудрост и искреност. Ако во еден момент не можете да ги контролирате емоциите, вдишете длабоко неколку пати и обидете се да се фокусирате на предизвиците. Освен тоа, сините кристали би можеле да ви донесат многу среќа оваа недела и да ви ја олеснат комуникацијата со другите луѓе.

Откако прочитавте кои ќе бидат најуспешните хороскопски знаци оваа недела, можеби ќе сакате да прочитате и како ќе ни влијае транзитот на Марс во Девица до 27 август.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар