Како ќе ни влијае ретрограден Сатурн до 4 ноември? Прогноза за секој хороскопски знак!

Како ќе ни влијае ретрограден Сатурн до 4 ноември? Прогноза за секој хороскопски знак!

Периодот на ретрограден Сатурн е полн со предизвици, но секој од знаците на Зодијакот ќе може да ги надмине тешкотиите доколку ги следи препораките на астролозите!

Како ќе ни влијае ретрограден Сатурн до 4 ноември? Прогноза за секој хороскопски знак!

Овен

Овенот ќе има избор: да следи што се случува како надворешен набљудувач или да ја игра главната улога во заплетот. Сатурн ќе се погрижи развојот на настаните да не е очигледен. Многу луѓе ќе прават работи кои Овенот воопшто не ги очекува од нив. Ова ќе биде главниот проблем во овој период. Припадниците на овој знак мора да се потпрат на себе и во никој случај да не се надеваат дека нешто пријатно ќе се случи без причина. Ретроградниот Сатурн ретко дава можности без причина.

Бик

Ретроградниот Сатурн носи предизвици уште од самиот почеток. Кон крајот на летото работите ќе почнат да се нормализираат, а проблемите значително ќе се намалат. Додека Сатурн се движи во спротивна насока, астролозите ги советуваат Биковите да запомнат дека секоја ситуација има две страни. Ако се случи нешто лошо, тогаш тој настан или серија настани има одредени скриени позитивни страни. Така работи Сатурн, а периодот до 3 ноември ќе биде полн со двосмислени моменти.

Близнаци

Ова ќе биде време на манипулации и токсичност, па Близнаците мора да бидат особено внимателни и да не им веруваат безусловно на другите под никакви околности. Енергијата на планетата постепено ќе се менува на подобро, но до самиот крај на ретроградната фаза ќе постои опасност да сретнат личност која ќе сака да им го попречи патот до среќата.

Рак

Раковите кои се во врска на далечина треба добро да размислат дали им треба врска или не бидејќи Сатурн нема да дозволи таквата врска да се развива нормално. Можеби, за време на ретрофазата на оваа планета, на Раковите ќе им биде подобро да бидат сами. Сите оние кои веќе успеале да создадат силни врски, семејство, мора да размислуваат како да ги подобрат односите.

Лав

Астролозите најавуваат нови пречки за оние родени во овој хороскопски знак, а многу од нив, за жал, ќе бидат невидливи и многу непредвидливи. Според астролозите, под влијание на Сатурн многумина од нив ќе имаат желба да изневерат, да бидат склони кон неморални дела и измами, но ако успеат да ги надминат своите слабости, Универзумот ќе им даде многу среќа кон крајот на ретроградното движење на Сатурн.

Девица

Девиците ќе имаат многу помали проблеми, но по внимателно анализирање ќе се покаже дека овие проблеми нема да бидат толку опасни. Честопати ќе биде обратно – пропустите и негативните настани ќе бидат многу попроблематични отколку што мислат Девиците на прв поглед. Освен тоа, илузорното чувство на спокојство создадено од Сатурн може да ја доведе Девицата до фијаско како во бизнисот така и во љубовта.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар