28 април 2015 | Кафе пауза

Руски народен рецепт: Излечете ги хемороидите за една недела

Доколку и вие долго време си мачите мака со хемороидите, а веќе се имате обидено со разни креми, чаеви и таблети, и ништо не успеало да го реши проблемот на долг рок, вреди да му дадете шанса на овој „лек“.
Датум: 28 апр 2015
, Автор:

Пар од Тахити: Се заљубивме еден во друг и започнавме да патуваме низ светот

На овој начин една девојка ја одбележала годишнината од врската со нејзиното момче. Разгледајте ја авантуристичката љубовна врска на Шарлот и Џесон...
Датум: 28 апр 2015

10 песни кои покажуваат колку е „смешно“ денешното општество

Музика... Ја слушаме секојдневно. Ја слушаме за да се забавуваме, да нè смири кога сме нервозни или да нè развесели кога сме тажни. Но, што вели денешната популарна музика за нас како општество?

Залив на слободата: Самоодржлив остров целосно изграден од страна на еден брачен пар

Овој остров кој плута е најдоброто место за живеење на планетата доколку сакате да избегате од цивилизацијата.

Хороскопските знаци и пријателството: Кои се нивните маани, доблести и најдобри пријатели?

Прочитајте како секој хороскопски знак ги бира своите пријатели и како се однесува во пријателството...

33 нешта на кои секоја мајка треба да го научи својот син

И покрај тоа што овие нешта можат сите многу да нè научат за животот, сепак на мажите можат да им помогнат многу повеќе.

Доколку не ги чувствувате овие нешта во вашата врска… таа не е вистинска!

Во добрите врски има исто толку негативни чувства, колку што има и позитивни, само што тие не се оние на кои вие сте навикнати.

5 едноставни чекори до совршено деколте

Секоја негувана жена ја краси заводливо деколте.

20 знаци дека сте вистинска бунтовничка

Тие се бунтуваат против лудиот свет кој постојано се обидува да им каже какви треба да бидат и успеваат во сите оние нешта кои ќе си ги постават како цели.

6 модни професии кои никогаш не би ви паднале на ум

Aко дизајнот и стајлингот не ви се силна страна, сепак има нешто што би можеле да го правите, а сепак да бидете поврзани со модата.

Што може да направите во вашите 20-ти за животот да ви биде поубав во 30-тите?

Еве што можете да направите во 20-тите години од вашиот живот за да живеете убав, исполнет и успешен живот во вашите 30-ти.
Датум: 28 апр 2015
, Автор: