украси | Кафе пауза

20 идеи како да го украсите вашиот дом за Денот на вљубените

Потребни ви се неколку украси во форма на срце, неколку свеќи, љубовна порака...

Украси исполнети со џин се најновиот хит во оваа празнична сезона

Покрај тоа што се исполнети со џин, овие кул топчиња се украсени со свилени ленти кои ве оставаат без здив и совршено се вклопуваат во празничната атмосфера.

Бесплатно и убаво: Како најубавите есенски украси од природата да станат дел од домот?

Есента е можност да ги искористите најубавите украси што ви ги дава природата, а многу од нив можете да ги вклопите во вашиот дом.

Топло и разиграно: Есенски украси со класови пченица

Пченицата за многумина е драг материјал за украсување на домот, нè враќа во детството и безгрижното играње на село.

Убави и мирисливи: 10 слатки украси што ќе ве натераат да ги сакате јагодите уште повеќе

Ова популарно и здраво овошје не е само за јадење, туку и за гледање, за што сведочат фотографиите од овие украси направени со јагоди.

Овие празнични ламбички наликуваат на снежни глобуси

Секоја светилка содржи прекрасна сцена што често ја гледате во снежните глобуси.

Како да направите новогодишна елка од тестенини?

Елката од тестенини е едноставна и евтина декорација што можете лесно да ја направите заедно со своите деца. Најдобро е да започнете да ја правите малку порано затоа што изработката е долготрајна.

22 прекрасни новогодишни украси кои можете да ги направите со сопствените раце

Празниците само што не пристигнале, а ние ви откриваме идеи како да го украсите вашиот дом потполно сами и подготвени да ги дочекате празниците.

Неодоливи новогодишни декорации со шишарки

Декорирајте го вашиот дом во новогодишен дух со помош на овие прекрасни идеи.

Празнични болнички декорации кои покажуваат дека и помеѓу медицинскиот персонал се кријат креативни луѓе

Кога помислувате на болница, тоа тешко го поврзувате со Божиќ и новогодишните празници, но можеби оваа листа ќе го промени тоа.
Датум: 12 дек 2015

Новогодишна елка: 3 стилови на украсување за сечиј вкус

Доколку сѐ уште не сте сигурни како да ја украсите новогодишната елка, следуваат 3 идеи од кои можете да ја изберете онаа која најмногу соодветствува со вашиот амбиент.

Вашиот домашен миленик: Ајде да го растуриме секој новогодишен детаљ!

Вашите домашни миленици може да бидат најмилите суштества во светот, но кога се во прашање новогодишните празници тие волшебно се претвораат во диви и незапирливи уништувачи.
Датум: 29 дек 2014