Празнични болнички декорации кои покажуваат дека и помеѓу медицинскиот персонал се кријат креативни луѓе

Празнични болнички декорации кои покажуваат дека и помеѓу медицинскиот персонал се кријат креативни луѓе

Кога помислувате на болница, тоа тешко го поврзувате со Божиќ и новогодишните празници, но можеби оваа листа ќе го промени тоа. Барем за време на празничниот период. Кој би рекол дека ракавиците од латекс можат да се искористат за изработка на полустерилна новогодишна елка?

0-praznichni-bolnichki-dekoracii-koi-pokazhuvaat-deka-i-pomegju-medicinskiot-personal-se-krijat-kreativni-lugje-kafepauza.mk

Доколку пак работите во болница, можеби и вие ќе најдете инспирација да го разубавите вашето работно катче за новогодишните и божиќните празници.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар