22 прекрасни новогодишни украси кои можете да ги направите со сопствените раце

22 прекрасни новогодишни украси кои можете да ги направите со сопствените раце

Новогодишните и божиќните празници за многумина од нас се омиленото време од годината. Снегот паѓа, воздухот трепери, а вие седите завиткани во вашиот дом со своите најмили, пиете варено вино, ја китите елката и подготвувате поклони. Навистина, има нешто магично во декември. Празниците само што не пристигнале, а ние ви откриваме идеи како да го украсите вашиот дом потполно сами и подготвени да ги дочекате празниците.

1. Снежна топка со автомобил

1-22-preubavi-novogodishni-ukrasi-koi-mozhete-da-gi-napravete-so-sopstveni-race-www.kafepauza.mk_

Сигурно ќе ја разбуди вашата носталгија и ќе ве потсети на периодот кога сте биле дете.

2. Орнамент со фотографии

2-22-preubavi-novogodishni-ukrasi-koi-mozhete-da-gi-napravete-so-sopstveni-race-www.kafepauza.mk_

Вашите омилени спомени заслужуваат да бидат изложени, а не заглавени во телефонот или кутијата за обувки. Затоа овие лампиони се совршен начин да им ги покажете на останатите.

3. Џуџиња од шишарки

3-22-preubavi-novogodishni-ukrasi-koi-mozhete-da-gi-napravete-so-sopstveni-race-www.kafepauza.mk_

Зарем не се преслатки? Совршен украс за елката или каминот ако сакате нешто забавно, а свечено.

4. Дрвени санки како украс

4-22-preubavi-novogodishni-ukrasi-koi-mozhete-da-gi-napravete-so-sopstveni-race-www.kafepauza.mk_

Во правењето на овој украс може да ви помогнат и вашите малечки – едноставен, сладок, а повторно во духот на празниците.

5. Венец

5-22-preubavi-novogodishni-ukrasi-koi-mozhete-da-gi-napravete-so-sopstveni-race-www.kafepauza.mk_

Венците може да бидат прилично скапи, особено во текот на празниците. Зошто не би заштедиле пари, а од вишокот украси за елка самите да направите венец?

6. Венец во форма на снежна топка

6-22-preubavi-novogodishni-ukrasi-koi-mozhete-da-gi-napravete-so-sopstveni-race-www.kafepauza.mk_

Ако разнобојниот венец од лампиони не е по ваш вкус, зошто не се обидете со ваков? Свечено, забавно и целосно шармантно.

Продолжете на следната страница за уште неколку новогодишни идеи.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар