5-те најлоши навики на секој хороскопски знак

5-те најлоши навики на секој хороскопски знак

Доколку верувате во астрологија, веројатно ќе се согласите дека некои наши лоши навики зависат од хороскопските знаци. Во зависност од вашиот хороскопски знак, вие можеби премногу работите, премногу трошите или пак лесно избувнувате. Потребно е да станете свесни за вашите негативни навики за да можете да ги смените. Дозволете им на ѕвездите да ви помогнат и дознајте кои се 5-те најлоши навики на секој хороскопски знак…

Овен

5-те најлоши навики на секој хороскопски знак

1. Пцуење. Овните многу пцујат баш тогаш кога не треба. Иако ова не ви делува како голема работа, може да ви предизвика проблеми.

2. Дејствуваат без размислување. Честопати, Овните мораат од почеток да ги прават работите, бидејќи првиот пат не ги направиле како што треба.

3. Прекинуваат. Кога Овните сакаат нешто да кажат, тие се многу гласни без разлика дали некој друг веќе почнал да зборува.

4. Си играат со косата. Нивната опседнатост со косата може да доведе до несвесно играње со прамените. Ова не е најлошата навика на светот, но сигурно ви звучи познато!

5. Пијат премногу кафе. Нема ништо лошо во пиењето кафе, ако се работи за умерени количини. Овните претеруваат, а тоа е знак на нивната амбициозна природа.

Овните можат да ги сменат нездравите навики ако дишат длабоко и ако научат да ги слушаат другите. На тој начин ќе го намалат стресот, нема да бидат импулсивни и нема да ги прекинуваат луѓето додека зборуваат.

Бик

5-те најлоши навики на секој хороскопски знак

1. Веднаш кажуваат „Не“. Биковите кажуваат „Не“, уште пред да го чујат целото прашање. На овој начин можат да пропуштат многу неверојатно можности.

2. Премногу често одат на шопинг. Биковите честопати одат на шопинг за да се справат со нивните проблеми, но тоа може да се одрази негативно на нивната финансиска ситуација.

3. Ја стискаат вилицата. Биковите многу често крцкаат со забите и ја стискаат вилицата, особено кога се нервозни.

4. Многу се строги. Биковите ги прават работите на свој начин и никој не може да ги убеди да пробаат нешто ново. Тие се заглавени во нивните рутини!

5. Се плашат од промени. На Биковите многу им е тешко да ги прифатат промените и се обидуваат да ги одбегнат по секоја цена.

Биковите треба да научат да се справуваат со нивните емоции на поздрави начини. Медитацијата и дружењето со блиските пријатели можат многу да им помогнат да се ослободат од лошите навики.

Близнаци

5-те најлоши навики на секој хороскопски знак

1. Озборуваат. Близнаците ги обожуваат добрите приказни, но тоа понекогаш ги наведува на озборување.

2. Постојано го проверуваат телефонот. Никогаш не го испуштаат телефонот од рака!

3. Лесно губат концентрација. Ова е голем проблем за Близнаците. Тие честопати се исклучуваат кога некој раскажува нешто.

4. Расеани се. Секогаш доцнат поради ова.

5. Лесно им станува здодевно. Како последица на тоа, постојано се во движење.

Близнаците треба да станат повнимателни и да пробаат да бидат навистина присутни во разговорите со другите, но и во сите останати активности.

Рак

5-те најлоши навики на секој хороскопски знак

1. Премногу гледаат телевизија. Нормално е понекогаш да се остане дома, но Раковите треба да излегуваат почесто.

2. Постојано се жалат. На сите им треба издувен вентил, но Раковите претеруваат.

3. Ги потиснуваат емоциите. Раковите не се ослободуваат од фрустрацијата и презирот, а тоа може да доведе до негативно размислување и жалење.

4. Премногу се чувствителни. Нивната претерана чувствителност доведува до голем стрес. Честопати, Раковите бараат утеха на многу нездрави начини.

5. Чуваат премногу работи. Тие чуваат премногу стари работи, затоа што се емоционално приврзани за нив.

Раковите би требало да разговараат за нивните емоции со терапевт или добар пријател. Тоа ќе им помогне да се справат со тагата и нездравите навики.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар