29 октомври 2020 | Кафе пауза

Набљудувајте ги луѓето додека јадат храна за да откриете дали се агресивни

Храната е многу повеќе од задоволување на гладот, тоа е емотивен процес и тешко е да ги скриете вашите вистински емоции додека јадете.

Бесплатно и убаво: Како најубавите есенски украси од природата да станат дел од домот?

Есента е можност да ги искористите најубавите украси што ви ги дава природата, а многу од нив можете да ги вклопите во вашиот дом.

Што мразат најмногу хороскопските знаци додека се болни?

Со доаѓањето на есента почнува и сезоната на настинки, па често се случува да имате симптоми и да треба да останете дома. Прочитајте што го нервира секој хороскопски знак додека е болен.

Ова се најдобрите чаеви за лекување воспалено грло

Полесните болки во грлото се лекуваат полесно отколку што мислите и не мора да вклучуваат лекови. Чајот има многубројни придобивки во лекувањето воспалено грло.

14 комплименти што болат повеќе од навреди и како да се справите со нив

Погледнете неколку вообичаени забелешки што се маскирани во комплименти, но сепак звучат навредливо и прочитајте ги советите како да одговорите на нив.

Одлични за мезе: Рецепт за брзи и солени стапчиња

Овие брзи и лесни стапчиња се одлични за мезе, како и за грицкање додека уживате во омилениот филм или серија!

Вирално видео: 5-годишно девојче покажа како се свири на тапани!

Во последните денови едно видео од девојче кое го покажува својот неверојатен талент стана вирално!

Фотографка ги оживува старите семејни спомени и празничните традиции

Нејзиниот татко секогаш и покажувал кутии полни со филмови од стари апарати, па така таа дошла до идејата да ги оживее истите фотографии...

Еден од најубавите мостови што туристите обожаваат да го фотографираат

Долг е приближно 55 метри и широк околу 3 метри. Каде се наоѓа?

4 млади луѓе со аутизам кои никој не сакаше да ги вработи отворија бар во Атина

Група млади луѓе со аутизам развија нов успешен бизнис со продажба на кафе и закуски во Атина...