Фотографка ги оживува старите семејни спомени и празничните традиции

Фотографка ги оживува старите семејни спомени и празничните традиции

Кетрин Панебјанко е фотографка која ги оживува семејните спомени преку нејзиниот живот во моментот. Нејзиниот татко секогаш и покажувал кутии полни со филмови од стари апарати. Така таа дошла до идејата да ги оживее истите фотографии држејќи ги пред слична локација. Во многу од фотографиите се појавува нејзината мајка која наскоро починала, а тие фотографии Кетрин сакала да останат и спомените на празничните традиции да не избледат. Проткаени со носталгија, новите фотографии ги врзуваат конците на семејните спомени и традиција со историјата на нејзиниот живот во моментот, како и со животот на нејзиниот татко.

Фотографка ги оживува старите семејни спомени и празничните традиции

Фотографка ги оживува старите семејни спомени и празничните традиции

Фотографка ги оживува старите семејни спомени и празничните традиции

Фотографка ги оживува старите семејни спомени и празничните традиции

Фотографка ги оживува старите семејни спомени и празничните традиции

Фотографка ги оживува старите семејни спомени и празничните традиции

Фотографка ги оживува старите семејни спомени и празничните традиции

Фотографка ги оживува старите семејни спомени и празничните традиции

Погледнете ги и овие магични фотографии од девојки кои танцуваат на прекрасни места низ целиот свет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар