13 ноември 2020 | Кафе пауза

Каде се произведува најскапото вино во светот?

Иако првите асоцијации за квалитетно вино се Италија и Франција, во потрага по една од светските престолнини на вино, не мора да одите многу далеку.

Како брзо да се ослободите од херпесот?

Ако страдате од херпес на усните, веројатно знаете дека тоа е непријатен феномен кој не само што влијае на вашиот изглед, туку и боли и предизвикува непријатност.

Во кој месец се раѓаат најпаметните деца?

Дали месецот во кој сте родени може да има врска со интелигенцијата и со достигнувањата?

Најмоќниот домашен лек со кој сувата кашлица ќе исчезне преку ноќ

Кашлицата е спазматична контракција на мускулите што може да се излечи со народни лекови. Ако го додадете овој зачин во млекото, кашлицата ќе исчезне за многу кратко време.

10 домашни растенија што може да доведат до труење на организмот

Луѓето сè почесто ги украсуваат своите домови со домашни растенија, но треба да внимавате кога одбирате растенија затоа што некои може да бидат опасни за вашето здравје.

#ajnakafepauza: Најдобрите кафе фотки од македонските инстаграмџии

Ние ги предизвикавме македонските инстаграмџии да ги споделат своите најкреативни кафе фотки користејќи го хаштагот #ajnakafepauza, а во продолжение можете да ги видите најдобрите!

Рецепт со кафе: Кремасто совршенство за уживање!

Без разлика дали се релаксирате дома сами или сте со пријателите или семејството, овој рецепт сигурно ќе ве расположи и ќе уживате во есенските денови!

Како да ја оживеете врската во овие мрачни и есенски денови?

Годината 2020 година беше обележана со пандемија, губење на работа, чувство на несигурност, а најмногу, сите неодамнешни настани влијаеја на дневната рутина. Ако се чувствувате како да сте заглавени, особено со партнерот, имаме неколку совети за вас.

Украси исполнети со џин се најновиот хит во оваа празнична сезона

Покрај тоа што се исполнети со џин, овие кул топчиња се украсени со свилени ленти кои ве оставаат без здив и совршено се вклопуваат во празничната атмосфера.

7 факти за една убава европска земја која до пред 30 години не емитуваше ТВ-програми во четврток

Таму немало телевизија во четврток... Откријте за која земја станува збор!