#ajnakafepauza: Најдобрите кафе фотки од македонските инстаграмџии

#ajnakafepauza: Најдобрите кафе фотки од македонските инстаграмџии

Без разлика дали станува збор за фрапучино, капучино, еспресо или коктели со кафе, кафето стана едно од најинстаграмџиските пијалаци во светот.

Дали знаевте дека меѓу француските писатели, Франсоа Волтер бил еден од најголемите приврзаници кон овој најстимулативен пијалак? Наводно, тој консумирал некаде помеѓу 50-72 шолји кафе дневно и живеел до 83 години! Тој, очигледно, не го послушал советот на неговиот лекар дека неговата опсесија со кафе ќе го скрати неговиот живот. Се претпоставува дека високите количества на кофеин дејствувале како ментален стимуланс за неговата креативност.

Ние ги предизвикавме македонските инстаграмџии да ги споделат своите најкреативни кафе фотки користејќи го хаштагот #ajnakafepauza, а во продолжение можете да ги видите најдобрите!

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Nadica (@nadicau)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Marina (@me_mother_of_three)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Bookmark (@bookmark.page)

Можеби ќе сакате да ги погледнете и овие фотографии со кафе што ќе ви го разубават денот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар