Кофеинска инспирација: Фотографии со кафе што ќе ви го разубават денот

Кофеинска инспирација: Фотографии со кафе што ќе ви го разубават денот

Една Јапонка, позната на Инстаграм како Sawa, како и сите нас, го започнува својот ден со една шолја кафе. Но за неа, тоа е повеќе од само потребната дневна доза кофеин. Секој топол пијалак ѝ овозможува да создава прекрасни уметнички дела. Во серијата што сè уште трае, наречена „La Fee De Fleur“, таа реди свежи и суви цвеќиња околу шолја кафе. Тие се толку пријатни за гледање што едноставно нема да можете да го оттргнете погледот. Нејзината мисија е едноставна, но слатка – таа сака да ве потсети да уживате во убавината на утрото. Со секоја фотографија, таа споделува и позитивни мисли, па ако сакате да ве наполни со добра енергија, пронајдете ја на Инстаграм! Во меѓувреме, погледнете дел од нејзините одлични фотографии!

Можеби ќе ви се допадне и оваа кофеинска уметност: Слатки животинки, предмети и ликови од поп културата исцртани на кафе.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар