Топло и разиграно: Есенски украси со класови пченица

Топло и разиграно: Есенски украси со класови пченица

Есента е период од годината кога можеме да го украсиме нашиот дом со прекрасни украсни детали бесплатно. Со веќе познатите есенски лисја, гранки и есенски плодови, зошто да не се обидете да направите некои промени оваа година и да му дадете поизразен изглед на вашиот сезонски декор? Тоа е прекрасна декорација која доаѓа директно од полето, а во последно време се почесто ја гледаме во домовите – пченицата. Пченицата за многумина е драг материјал за украсување на домот, нè враќа во детството и безгрижното играње на село.

Топло и разиграно: Есенски украси со класови пченица

Прекрасната златна боја на класовите пченица може да создаде многу импресивен изглед во просторот и да го збогати со своето присуство, а можете да ја користите сама или во комбинација со лисја, костени, шишарки, тикви и сите други есенски плодови.

Вашиот нов украс можете да го прикажете во стаклена вазна, плетена корпа, керамички или порцелански сад, метални кофи, дрвени кутии или други соодветни садови и да ја украсите скоро секоја просторија во домот.

Топло и разиграно: Есенски украси со класови пченица

Топло и разиграно: Есенски украси со класови пченица

Топло и разиграно: Есенски украси со класови пченица

Топло и разиграно: Есенски украси со класови пченица

Топло и разиграно: Есенски украси со класови пченица

Топло и разиграно: Есенски украси со класови пченица

Топло и разиграно: Есенски украси со класови пченица

Топло и разиграно: Есенски украси со класови пченица

Топло и разиграно: Есенски украси со класови пченица

Прочитајте ги овие едноставни трикови со кои можете да создадете пријатна есенска атмосфера во домот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар