Овие празнични ламбички наликуваат на снежни глобуси

Овие празнични ламбички наликуваат на снежни глобуси

Ако сакате да имате најубаво украсен дом, дефинитивно треба да имате вакви ламбички. Секоја светилка содржи прекрасна сцена што често ја гледате во снежните глобуси. Но, за разлика од вистинските снежни глобуси, светилките не содржат течност затоа што тоа би било многу опасно. Наместо тоа, во секоја светилка има мала елка и бели снегулки направени од пена што имитираат паѓање снег. Овие уникатни ламбички се изработени од бели ЛЕД-светилки и се наменети само за внатрешна употреба затоа што не можат да издржат влажност, дожд и снег. Погледнете ги овие украси што ќе ви предизвикаат уште поголема празнична еуфорија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Finds Nearby | Maleny (@thefindsnearby) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Target Junkie | Jessica (@target_junkie) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aly Vazquez (Jimenez) (@aliciaajvazquez) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by hillary (@jersielouisehandmade) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brandy Gerrard (@bjrey.ger) on

Прочитајте што открива за вас начинот на којшто е украсена вашата елка.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар