Девојчето и мачето – фотосесија која ќе ви го стопли срцето

Детската љубов и приврзаност се најчистиот и најискрениот облик на емоција кој постои, па така малечките најчесто формираат и посебен вид врска со своите миленичиња. Оваа прекрасна фотосесија на преслатката Катерина и нејзината љубопитна мачка со прилично оригинално име – Лилу Блу Ројал Лада, го докажуваат токму тоа.

Фотографиите се направени од нејзиниот татко, фотографот Енди Прокх кој успеал на еден уникатен начин да ги зачува спомените на својата ќерка и да ги овековечи слатките моменти на игра. Веселиот дух на Катерина буквално сјае низ црно-белите фотографии, а мораме да признаеме дека и Лилу е одличен модел. Без разлика дали решаваат математички задачи или чкртаат на ѕидот, овие две пријателчиња навистина уживаат во нивната дружба. Самиот Енди вели дека обожува од време на време да им се придружува во нивниот посебен свет и дека се неговите омилени модели за фотографирање.

Девојчето и мачето - фотосесија која ќе ви го стопли срцетоДевојчето и мачето - фотосесија која ќе ви го стопли срцетоДевојчето и мачето - фотосесија која ќе ви го стопли срцетоДевојчето и мачето - фотосесија која ќе ви го стопли срцетоДевојчето и мачето - фотосесија која ќе ви го стопли срцетоДевојчето и мачето - фотосесија која ќе ви го стопли срцетоДевојчето и мачето - фотосесија која ќе ви го стопли срцетоДевојчето и мачето - фотосесија која ќе ви го стопли срцетоДевојчето и мачето - фотосесија која ќе ви го стопли срцетоДевојчето и мачето - фотосесија која ќе ви го стопли срцетоДевојчето и мачето - фотосесија која ќе ви го стопли срцетоДевојчето и мачето - фотосесија која ќе ви го стопли срцетоДевојчето и мачето - фотосесија која ќе ви го стопли срцето


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

  1. Deko Reply

    Prekrasni se

Остави коментар