тренинг | Кафе пауза - Part 2

8 вежби што согоруваат повеќе калории од трчањето

На сите што планираат да ја намалат телесната тежина, трчањето е меѓу првите вежби што им паѓаат на ум.

Со овој 20-минутен танцувачки тренинг сигурно ќе ве обзеде празничниот дух!

Емили Торн е личен тренер и го објави првиот танцувачки тренинг кој трае 20 минути кој е полн со празнични хитови.

Тренинг и доење: Дали новопечените мајки треба да вежбаат?

Дали вежбањето и доењето одат заедно или, сепак, е потребно да почекате некое време? Постои голема заблуда поврзана со оваа тема и поради тоа многу мајки престануваат со вежбање.

20-минутен тренинг за почетници

Тренингот со слаб интензитет, исто така, бара континуитет и упорност, но и здрава избалансирана исхрана што ќе придонесе за постигнување на целта што е можно побрзо и подолгорочно.

Смирете ги умот и телото: 30-минутен тренинг за истегнување и релаксирање

Се чувствувате напнато? Движењето на вашето тело може да ви помогне да се чувствувате подобро.

Одличен тренинг на цело тело што трае само 15 минути!

Овој пат пронајдовме еден тренинг што трае само 15 минути и докажано дава одлични резултати, па затоа ви предлагаме да одвоите малку време денес и да направите нешто добро за себе.

Тренинг за задник што трае 10 минути и не вклучува чучњеви!

Со цел да ве охрабриме да направите промена во вашиот живот што е можно поскоро, избравме одлично видео во кое се прикажани вежби за задник без чучњеви!

Овој вид музика ќе ви помогне да имате одличен тренинг

Кога телото ќе рече: „Стоп, доволно ми е“, музиката има моќ да го подигне вашето расположение и да ви даде уште некој атом сила.

Кардио тренинг со танцување инспириран од најпопуларните песни од 2000-тите

2000-тите се години во кои излегоа најоригиналните Дизни филмови, но и многу добра музика. Ако ги имате подзаборавено некои од најпопуларните песни, тогаш Мади Лимбурнер е тука да ве потсети, а во исто време и да ви помогне да се чувствувате поздраво и поубаво.

Тренинг со танцување инспириран од музиката на Тејлор Свифт

Мади Лимбурнер е фитнес инфлуенсерка која го освои светот со своите тренинзи со танцување.

7-минутни вежби за затегнат задник кои можете да ги правите во вашиот кревет

Дали некогаш сте замислиле да имате тренинг во вашиот кревет без да направите ниту еден чекор надвор од него? Сега можете да ги активирате мускулите на задникот дури од креветот!

Вежбање во лето: 7 вообичаени грешки што може да бидат опасни за здравјето

Во текот на летото се зголемуваат активностите на отворено, па прочитајте кои се најчестите грешки што се случуваат во вакви ситуации.