Смирете ги умот и телото: 30-минутен тренинг за истегнување и релаксирање

Смирете ги умот и телото: 30-минутен тренинг за истегнување и релаксирање

Се чувствувате напнато? Движењето на вашето тело може да ви помогне да се чувствувате подобро. Некои бараат тренинзи со висок интензитет, но понекогаш е доволно бавно движење ко ќе ја заврши истата работа.

Овој тренинг ќе направи да се чувствувате добро психички и физички, па доколку имате потреба од релаксација, препорачуваме да го погледнете видеото.

Прочитајте и како да пешачите по 1,5 километри без да излезете од дома?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар