Вежби со стол што треба да ги пробате ако сте почетници

Вежби со стол што треба да ги пробате ако сте почетници

Барате начин како да започнете со вежбање или сакате да го подобрите вашиот тренинг? Една од најпознатите фитнес инфлуенсерки и една од основачите на програмата „Sweat“, Кајла Ицинес, на својот профил на Инстаграм сподели совети за тренинг со стол, идеални за сите оние кои вежбаат дома.

Вежби со стол што треба да ги пробате ако сте почетници

Тренингот со стол е одлична вежба за која ви треба само удобна облека и еден стабилен стол. Со овој тренинг ќе го придвижите целото тело и ќе градите сила, без да одвоите многу време. Се состои од пет вежби кои се повторуваат 10-12 пати, а Кајла препорачува да направите три серии.

Тренинг со стол

1. Седечки клекни-стани – 12 повторувања

2. Модифицирани бурпи – 10 повторувања

3. Планк со нишање – 15 повторувања

4. Вежби за трицепс – 10 повторувања

5. Мал мост – 10 повторувања

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KAYLA ITSINES (@kayla_itsines)

Прочитајте колку долго треба да ја држите положбата планк за видливи резултати.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар