Златни, сребрени или пластични: Време е да додадете гломазни прстени во вашата колекција

Златни, сребрени или пластични: Време е да додадете гломазни прстени во вашата колекција

Гломазните разнобојни прстени го зазедоа своето место на модната сцена и ги засенија нежните златни прстени кои долго време беа во тренд.

Сè додека се доминантни и привлечни за очите, овие прстени може да бидат изработени од разнобојна пластика, но и од злато или сребро, а колку повеќе, толку подобро. Коктел прстените веќе нема да стојат во вашата фиока и да чекаат посебна пригода, а најдобро изгледаат ако комбинирате неколку различни прстени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chinda Phraph (@ch.phr8ph)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HERNÁN HERDEZ (@hernan.herdez)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SOKO (@shopsoko)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)

Погледнете кои 6 бои ќе владеат со светот оваа година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар