19 октомври 2021 | Кафе пауза

5 модели на чизми што се хит оваа есен: Еве што предлагаат модните стилисти

Сè уште не сте го одбрале вашиот пар чизми за оваа есен? Не грижете се, ние ќе ви помогнеме во изборот! Прочитајте повеќе за да дознаете кои се модерните трендови за есен/зима 2021.

6 книги што морате да ги прочитате доколку сакате да напредувате во вашата кариера

Дали и вие сте од оние кои сакаат да напредуваат во кариерата, но не знаат како? Листата со книги што ја направивме за вас ги крие одговорите!

Тест: Одберете слика и дознајте што ве очекува во ноември 2021

Сакате да дознаете што ве очекува наредниот месец? Доволно е да го направите овој мал тест!

Кои видови сушено овошје се најздрави за консумирање?

Есента е време кога треба да го подобриме имунитетот, па така ви препорачуваме да внесувате повеќе суво овошје во вашата исхрана. Откријте кои видови суво овошје треба да бидат присутни на вашата трпеза.