тренинг | Кафе пауза - Part 4

Пробајте ја оваа нова рутина на вежбање која трае само 12 минути

Oваа вежба е соодветна за сите, без разлика на годините.

6 едноставни чекори да влезете во форма пред летото

Сакате да имате доволно енергија за активностите во природа ова лето, но сакате и да имате добро тело на плажа? Следете ги овие шест совети.

Додадете ги на вашата листа: Здрави навики кои треба да ги воведете во 2016-та година

Нека здравите навики оваа година станат ваш приоритет, а вистинското време да ги воведете нека биде сега!

Топ 6 совети за видливи резултати од вежбањето

Подобро е да направите една вежба како што треба отколку десет погрешно.

10-20-30: Тренинг кој одзема 12 минути, а резултатите се одлични

Ако мотивацијата е клучот за успехот, тогаш интензивните тренинзи се успешни само доколку сте доволно мотивирани.

Имате 4 слободни минути на ден? Тогаш искористете ги да согорите 600 калории

Овој тренинг вклучува многу едноставни вежби: скокање од место, клекнувања, склекови и исчекор и има за цел да ги мотивира луѓето да ослабат и да останат во супер форма, без да одат во теретана.

Еве што му се случува на телото по само еден тренинг!

Што се случува во телото по само еден тренинг?

19 фитнес ѕвезди кои сите ги следат на Инстаграм

Доколку не ги познавате овие имиња, тогаш дефинитивно веднаш треба да ги запознаете.

Кое е најдоброто време за вежбање за да спиете подобро во текот на ноќта?

Секое време е добро за вежбање, но ако имате проблеми со спиењето, времето кога одите во теретана во текот на денот може да влијае врз квалитетот на вашето спиење.

Дали ако вежбате двапати на ден поголеми се шансите повеќе да ослабете?

Имате важен настан, а немате многу време. Конечно сфативте дека мора да почнете со интензивно вежбање. Не, ќе вежбате по двапати на ден. Дали ова ќе помогне?
Датум: 20 апр 2015
, Автор:

3 фитнес тестови кои треба да ги издржите

Направете ги овие три тестови пред да го зголемите интензитетот на тренинг со цел да утврдите од каде почнувате и да не се претренирате.

6 изговори за невежбање кои не смеете да си ги дозволите

Оние кои не се физички активни, а „сакаат“ да бидат, секогаш имаат спремено по неколку одговори на прашањето зошто не вежбаат. Некои од нив навистина можат да бидат издржани, но ако е некој од следните шест, тогаш нема никакво оправдување.