15 октомври 2020 | Кафе пауза

Зошто хороскопските знаци не сакаат секс за една ноќ?

Можеби звучи интересно и возбудливо, но сексот за една ноќ може да не биде тоа што сте замислувале. Во продолжение прочитајте зошто хороскопските знаци не сакаат секс за една ноќ.

13 идеи како да направите совршена тоалетна маса

Со малку фантазија, навистина можете да направите што било, па погледнете ги фотографиите за да пронајдете инспирација за вашето ново омилено катче во домот.

7 начини на кои можете да се наградите и да се забавувате без да потрошите пари

Наградувањето не треба да тргне во погрешна насока и да доведува до непотребни трошоци. Наградите не мора да доаѓаат во форма на нова облека, козметика, излегување или вечера.

Зошто треба да го започнете денот со какао?

Сигурно какаото ве асоцира на чоколадо, но оваа намирница содржи многу витамини и минерали.

6 неверојатни начини на кои љубовта го трансформира вашиот мозок

Кога ќе се заљубите, честопати помислувате на влијанието што го има љубовта врз срцето и душата. Но, има уште еден орган врз кој љубовната врска има силно влијание - вашиот мозок.

Уметничка користи природни материјали за да создаде шарени портрети на птици

Ако барате некоја уметничка инспирација, тогаш не барајте подалеку од вашата околина.

Во тренд: Лејди Ди од 1990-тите како модна инспирација за 2020-тите

Таа брзо стана модна икона не само во светот на кралските семејства, туку и на глобално ниво.

Дали размислувате за тоа колку социјалното растојание нè промени?

Наскоро ќе можете да ја погледнете експериментална серија наречена „Social Distance“ која зборува за основната човечка потреба да се поврзе и покрај сите забрани.

Тренинг за задник што трае 10 минути и не вклучува чучњеви!

Со цел да ве охрабриме да направите промена во вашиот живот што е можно поскоро, избравме одлично видео во кое се прикажани вежби за задник без чучњеви!

(Не)откриена тајна од градењето на Кинескиот ѕид од која ќе се наежите

Некои историчари тврдат дека ѕидот го граделе скоро два милиони работници и дека многумина завршиле со фатални последици поради глад, замор или несреќа.