13 идеи како да направите совршена тоалетна маса

13 идеи како да направите совршена тоалетна маса

Тоалетната маса е едно од омилените парчиња мебел на сите дами. Тоа е женски агол во спалната соба и затоа жените го уредуваат онака како што сакаат. Ако сте љубител на класичниот стил, ќе треба да потрошите малку повеќе пари за да купите или да направите тоалетна маса каква што посакувате. Но, ако сте креативни и ако сакате да создадете нешто уникатно и по ваш вкус, тогаш сте на вистинското место.

13 идеи како да направите совршена тоалетна маса

Класичниот стил може да ве чини многу помалку отколку што мислите, ако имате ретро маса или столче. Тогаш ќе треба да купите само огледало што одговара со другите парчиња мебел и да им дадете нов живот на старата маса и на столот, така што ќе ги бојадисате или ќе ја смените ткаенината. Сè што треба да направите е да ги наредите шминките, парфемите, накитот и другите лични ситници и вашата тоалетна маса е подготвена.

Ако имате малку простор во собата или сте љубител на минималистичкиот стил, можете да купите поголема ѕидна полица, а над неа да закачите убаво огледало. Со малку фантазија, навистина можете да направите што било, па погледнете ги фотографиите за да пронајдете инспирација за вашето ново омилено катче во домот.

13 идеи како да направите совршена тоалетна маса

13 идеи како да направите совршена тоалетна маса

13 идеи како да направите совршена тоалетна маса

13 идеи како да направите совршена тоалетна маса

13 идеи како да направите совршена тоалетна маса

13 идеи како да направите совршена тоалетна маса

13 идеи како да направите совршена тоалетна маса

13 идеи како да направите совршена тоалетна маса

13 идеи како да направите совршена тоалетна маса

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Home Decoration Design (@home__decor__tips) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Home Decoration Design (@home__decor__tips) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Home Decoration Design (@home__decor__tips) on

Погледнете ги овие 12 удобни столови и фотелји за читање.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар