9 пати кога вистинската историја била побрутална од ТВ серијата „Игра на тронови“

Погледнете кога историјата била позастрашувачка и од самата серија „Игра на тронови“

Книга: „Испреплетена со тебе“ – Сивлија Деј

Жешко е и врие... во третиот дел од серијалот Кросфајр.
Датум: 10 дек 2014
, Автор:

Неверојатно дизајнирани сцени овековечени во фотографии полни живот

На прв поглед можеби би рекле дека се работи за цртежи насликани со водени бои или пак за дигитално моделирани сцени. Но, делата на овој артист всушност се фотографирани диорами...

Слатко бебенце облечено како главните ликови од популарните ТВ серии

Двете пријателки го облекувале веселото бебе во облека каква што носат познатите главни ликови во популарните ТВ серии како Хана Хорват од „Девојки“, Френсис Андервуд од „Куќа од карти“, Денерис Таргариен од „Игра на тронови“ и други.
Датум: 10 мар 2014
, Автор:

Пат околу светот низ живописни фотографии

Кога не учи медицинска невронаука, корисникот на онлајн-заедницата DeviantArt, Inviv0 патува ширум светот за да направи прекрасни, живописни фотографии.

Родители и мало бебенце рекреираат сцени од култни филмови

Секоја недела во последните три месеци, родителите Лили и Леон Маки заедно со нивното 10-месечно бебенце Орсон рекреирале сцени од филмови...

Креативни илустрации насликани на очните капаци

Израелската мејкап артистка Тал Пелег, попозната како Скарлет Мун, користи сенки за очи и креони, но со нив создава многу повеќе од едноставно нашминкани очи.
Датум: 05 дек 2013
, Автор:

Најромантичните сцени од цртаните филмови на Дизни

Филмовите на Дизни отсекогаш изобилувале со романтика и магија...

Сцени од „Кралот Лав“ кои можете да ги забележите на вистинско сафари

И покрај тоа што не сите фотографии се идентични со оние од „Кралот Лав“, сепак сличностите се неверојатни. Погледнете и самите.

Нацртани сцени оживеани со елементи од природата

Малезискиот графички дизајнер Танг Чу Линг добил интересна идеја – да ги поврзе неговите монохроматски цртежи со различни ливчиња од природата, креирајќи богати сцени, кои излегуваат надвор од дводимензионалноста.
Датум: 25 јул 2013
, Автор:

Компилација за одбележување 50 години од првиот филм за Џејмс Бонд

Оваа компилација е составена од најдобрите моменти во филмовите за британскиот агент Џејмс Бонд, неговите најдобри цитати, исечоци од главните песни за филмот, неговите прекрасни девојки, исечоци од акциони сцени...

Незаборавни сцени од „Теоријата за Биг Бенг“

Неколку одлични сцени од „Теоријата за Биг Бенг“ кои ќе ве насмеат до солзи...
12