Креативни илустрации насликани на очните капаци

Израелската мејкап артистка Тал Пелег, попозната како Скарлет Мун, користи сенки за очи и креони, но со нив создава многу повеќе од едноставно нашминкани очи. Таа ги трансформира очните капаци во нејзино платно на кое слика паметни минијатурни сцени со многу детали. Пелег работи околу рабовите на очниот капак сè до врвот на веѓите, умешно врамувајќи ги сцените и правејќи ја секоја уметност сама за себе.

Креативни илустрации насликани на очните капаци Креативни илустрации насликани на очните капаци Креативни илустрации насликани на очните капаци Креативни илустрации насликани на очните капаци Креативни илустрации насликани на очните капаци Креативни илустрации насликани на очните капаци Креативни илустрации насликани на очните капаци Креативни илустрации насликани на очните капаци Креативни илустрации насликани на очните капаци Креативни илустрации насликани на очните капаци Креативни илустрации насликани на очните капаци Креативни илустрации насликани на очните капаци Креативни илустрации насликани на очните капаци


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар