Родители и мало бебенце рекреираат сцени од култни филмови

Секоја недела во последните три месеци, родителите Лили и Леон Маки заедно со нивното 10-месечно бебенце Орсон рекреирале сцени од филмови, а целиот проект го нарекле „Cardboard Box Office“.

Родители и мало бебенце рекреираат сцени од култни филмови

Ајкула (Jaws)

Тие пред кусо се преселиле од Нов Зеланд во Сиднеј, Австралија, па сфатиле дека немаат што да прават со огромниот број празни кутии кои им останале од пакувањето и тука се родила идејата за овој проект.

„Бидејќи драстично ни се промени социјалниот живот, решивме да најдеме начин како да си ги направиме викендите позабавни. Сите костуми, реквизити и сцени целосно се создадени од домаќински предмети, играчки, картонски кутии и од тројца индивидуи кои пополека почнуваат да го губат разумот.“ – велат тие

Родители и мало бебенце рекреираат сцени од култни филмови

Осмиот патник (Alien)

Доколку ви се допаѓа проектот на ова семејство, следете го на нивниот веб-сајт, како и на фан-страницата на Фејсбук.

Родители и мало бебенце рекреираат сцени од култни филмови

Војна на ѕвездите (Star Wars)

Родители и мало бебенце рекреираат сцени од култни филмови

Добриот, лошиот и грдиот (The Good, the Bad, and the Ugly)

Родители и мало бебенце рекреираат сцени од култни филмови

Терминатор (Terminator)

Родители и мало бебенце рекреираат сцени од култни филмови

Морски живот со Стив Зису (The Life Aquatic with Steve Zissou)

Родители и мало бебенце рекреираат сцени од култни филмови

Животен бродолом (Cast Away)

Родители и мало бебенце рекреираат сцени од култни филмови

Аполо 13 (Apollo 13)

Родители и мало бебенце рекреираат сцени од култни филмови

Паркот Јура (Jurassic Park)

Родители и мало бебенце рекреираат сцени од култни филмови

Умри машки (Die Hard)

Родители и мало бебенце рекреираат сцени од култни филмови

Индијана Џонс и храмот на пропаста (Indiana Jones and the Temple of Doom)

Родители и мало бебенце рекреираат сцени од култни филмови

Сам дома (Home Alone)

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар