10 март 2014 | Кафе пауза

Домашна бајадера готова за 20 минути

Вкусна чоколадна магија која ќе ве маѓепса со вкусот, но и со брзината на приготвување
Датум: 10 мар 2014
, Автор:

Слатко бебенце облечено како главните ликови од популарните ТВ серии

Двете пријателки го облекувале веселото бебе во облека каква што носат познатите главни ликови во популарните ТВ серии како Хана Хорват од „Девојки“, Френсис Андервуд од „Куќа од карти“, Денерис Таргариен од „Игра на тронови“ и други.
Датум: 10 мар 2014
, Автор:

9 лекции за љубовта од Елизабет Тејлор

Пред да почине на 79-годишна возраст, Лиз им остави на сите жени во светот, неколку лекции за љубовта според кои секоја жена би требало да се води.
Датум: 10 мар 2014
, Автор:

7-годишно девојче со глас кој ќе ви го одземе здивот

Анџелина Џордан со својот глас ги маѓепса сите на шоуто „Норвешка има талент“

Пред да одберете книга, прочитајте ги следниве неколку совети

Наоѓањето добра книга за читање понекогаш може да биде многу тешко. Но, еве една листа од предлози кои веруваме дека ќе ви помогнат да го направите вистинскиот избор.

Како да бидете понаметливи?

Дали често се чувствувате како жртва? Дали сте членот од тимот кој го изработува целиот проект, а потоа им дозволува на другите да го претстават како сопствен труд?

27 причини зошто секогаш треба да барате седиште до прозор во авион

Почнувајќи од изгрејсонца и зајдисонца, па се до градовите и најразличните видови на облаци, постои убавина до онаму до каде што вашите очи можат да гледаат.

Сакате на Крф за Велигден?

Дали сте сигурни дека ги знаете сите Велигденски обичаи? Дали сакате да го прославите најголемиот Христијански празник на поразличен начин од вообичаеното? Во прилог ви даваме одличен предлог како и каде да го доживеете тоа!
Датум: 10 мар 2014
, Автор: