Супа полна со здравје која „брише“ 2 килограми за 10 дена

Сакате да ослабите на здрав начин? Во тоа може да ви помогне оваа вкусна супа од цвекло.

„Течна диета“: Чудесен план на исхрана за ефикасно губење килограми

Течната диета е доста ефикасна доколку сакате брзо да ги изгубите килограмите.

4 работи кои треба да ги знаете за чорбите и супите

Слично како и салатата, една чинија супа дневно може да има позитивно влијание на вашето здравје, затоа што преку зеленчукот внесувате многу хранливи материи.
Датум: 31 јан 2016

Смудињата се минато: Холивуд „полуде“ по супите кои топат килограми

Оваа година сѐ поголем број холивудски убавици се насочуваат кон здравите супи, кои лесно се подготвуваат, а се преполни со антиоксиданси.

Супа од спанаќ и кокосово масло: Совршен рецепт за витка линија

Едноставна и брза супа која е идеална за сите оние кои водат сметка за својата линија...

Здрава супа која помага во слабеењето

Зеленчуковата супа е силен сојузник во борбата со наталожените килограми.

Освежителна ладна супа од краставици

Кремаста текстура која се бори со летните горештини

Храна која ќе ви помогне да ослабете

Погледнете ја оваа кратка листа која ќе ви помогне без диета да ослабете неколку килограми пред почетокот на летото...

Победете го грипот со помош на храната

Во сезоната на настинки, повеќето луѓе се одлучуваат за пилешка супа кога ќе ги забележат првите симптоми на грипот. Но, ова не е единствената храна со која можете да го победите грипот.
Датум: 28 јан 2013

Диета со течности која нема да ве изгладнува

Многумина имаат желба да симнат некое килце пред Нова година. Секако, би можеле да изгладнувате со ригорозни диети, или би можеле да консумирате повеќе течности.
Датум: 06 дек 2012
, Автор:

Кул вегетаријански рецепти

Супер вкусни оброци за подобро здравје и повеќе уживање...
Датум: 27 окт 2012
, Автор:

Гаспачо – летна доматна супа

Студено, вкусно, освежително и хранливо летно задоволство од шпанската кујна...
Датум: 01 сеп 2012
, Автор:
12