супа | Кафе пауза

Рецепт за супа со кнедли од сирење

Малку поинаков вкус на познатата домашна супа со кнедли.

Супа од сладок компир и црвена леќа

Овоj рецепт е вегански, без глутен и млечни производи.

Рецепт: Супа од компир за студените месеци

Супите најмногу ги сакаме во студените месеци, нели?

Есен на вашата трпеза: Кремаста супа со сланина и кромид

Оваа кремаста супа со сланина и кромид е одличен начин да ја започнете сезоната на есенски супи со едноставен рецепт кој дава вкусен резултат.

Кремаста супа од костени која е богата со витамини

Денес ви носиме неколку интересни факти за костените и рецепт за кремаста супа од костени и карфиол.

Педијатарот Ернест Моро со обична супа од моркови ги спасил животите на милиони деца: Рецепт стар еден век

Заради лековитите својства супата дури спречува и дијареја предизвикана од бактерии отпорни на антибиотици.

Како да направите домашни коцки за супа?

Коцките за супа се една од главните состојки на многу јадења. Затоа вреди да одвоите малку време и да направите домашни коцки за супа.

Борба против анемија: Супа од спанаќ што ќе ви го наполни телото со железо

Анемијата е чест проблем меѓу луѓето, што е особено изразен кај жените во репродуктивната доба.

Супа полна со здравје која „брише“ 2 килограми за 10 дена

Сакате да ослабите на здрав начин? Во тоа може да ви помогне оваа вкусна супа од цвекло.

„Течна диета“: Чудесен план на исхрана за ефикасно губење килограми

Течната диета е доста ефикасна доколку сакате брзо да ги изгубите килограмите.

4 работи кои треба да ги знаете за чорбите и супите

Слично како и салатата, една чинија супа дневно може да има позитивно влијание на вашето здравје, затоа што преку зеленчукот внесувате многу хранливи материи.
Датум: 31 јан 2016
12