30 декември 2019 | Кафе пауза

Еве како да заминете дури и ако не го сакате тоа

Понекогаш напуштањето на некого е единствената опција што ја имате. Затоа не двоумете се.

Гледате 111? 333? Тоа се ангелски броеви и низите имаат значење

Дали понекогаш здогледувате броеви кои се повторуваат каде и да погледнете?

Како да направите домашни коцки за супа?

Коцките за супа се една од главните состојки на многу јадења. Затоа вреди да одвоите малку време и да направите домашни коцки за супа.

Еден научник од Оксфорд тврди дека одењето на работа или на училиште пред 10 часот има ефект сличен на мачење

Д-р Кели вели дека секој од нас има свој „телесен часовник“, познат како „циркадијански ритам“.

Вашиот хороскопски знак открива зошто сте спремни да му се вратите на поранешниот партнер

Ви откриваме поради кои причини секој хороскопски знак може да посака да му се врати на поранешниот партнер.

Како да ги научите вашите деца да бидат благодарни за подароците што ги добиваат?

Ако не сакате вашите деца да ве засрамат за време на празниците, погледнете како да ги научите да бидат љубезни и да се заблагодарат за подароците што ги добиваат.

Оваа компанија создава ознаки за миленичиња што можете да ги носите како ѓердан заедно со своето милениче

Компанијата „WeLink“ ќе ви помогне да се чувствувате како секогаш да сте блиску до вашето сакано милениче.

Трикови како да преговарате за повисока плата

Оваа тема е секогаш деликатна за разговор, па ако треба да преговарате за повисока плата, овие седум психолошки трикови ќе ви помогнат во тоа.

Како реагира вашето тело кога криете нешто од партнерот?

Чувањето тајна никогаш не е лесно, но криењето нешто од партнерот може да биде уште потешко, особено затоа што силните врски се градат врз доверба и искреност.

Конфликт за време на празниците: Овие 7 теми најчесто предизвикуваат расправии во семејството

За време на празничниот период се зголемува нивото на стрес, па многу семејни проблеми може да испливаат на површина.