20 мај 2021 | Кафе пауза

Гербери – цвеќиња создадени за најслатките букети

Со своите цветови во прекрасни нијанси на пастелни бои, герберите предизвикуваат позитивни емоции и добро расположение.

Љубовен хороскоп за јуни

Раковите ќе имаат голема поддршка од партнерот, а Лавовите ќе уживаат во промените и во новитетите. Прочитајте што ги очекува другите хороскопски знаци.

Рецепт за супа со кнедли од сирење

Малку поинаков вкус на познатата домашна супа со кнедли.

Чува бесценето богатство: Дали е ова најубавото складиште во светот?

На покривот на депото има шармантна градина со 75 брези и прекрасен поглед на градот Ротердам.