07 ноември 2018 | Кафе пауза

За жени на сите возрасти: Сè што треба да знаете за вагиналната атрофија

Станува збор за болна состојба што може да поттикне чешање, па дури и чувство на печење, но не се работи за полово пренослива болест.

12 факти за Саграда Фамилија, најпосетената атракција во Барселона

Можеби најдоброто дело на познатиот архитект Антони Гауди поминало низ сè, но изградбата конечно е при крај.

16 знаци кои покажуваат дека не сте интроверт, туку навистина чувствителен екстроверт

Бидејќи сите се и интроверти и екстроверти, а се идентификуваат со она што им се допаѓа повеќе, може да биде тешко да се најдат разликите помеѓу нив.

5 важни реченици што секоја изневерена жена треба да ги запомни

Неверството е една од најлошите нешта што можат да се случат во врската или во бракот, и најчесто означува крај на љубовта.

Смешни изјави од корисниците на Твитер: Што треба да имате постигнато до 35-годишна возраст?

Корисниците на Твитер на смешен начин опишуваат како се чувствуваат денешните возрасни.

10-те најгледани настани во историјата на телевизијата

Воопшто не е лесно да натерате милиони луѓе ширум светот во исто време да гледаат исто нешто.

Научниците открија дека ранобудничките имаат помали шанси да добијат рак на дојка

Имаме одлични вести за жените што сакаат да се будат рано наутро!

Што да очекувате во ноември според вашиот хороскопски знак?

Некои знаци ги очекува вистински пресврт, а некои конечно ќе добијат признание за вложениот труд.

Борба против анемија: Супа од спанаќ што ќе ви го наполни телото со железо

Анемијата е чест проблем меѓу луѓето, што е особено изразен кај жените во репродуктивната доба.

Што ќе се случи ако сонцето исчезне на една недела?

Првото нешто што веројатно ќе го забележите е дека планетата ќе стане многу темна...